دانلود پيام رسان ايراني سروش
۱۳۹۵-۰۸-۱۸
فراخوان کد نويسي قالب فوق حرفه اي وردپرسي و طراحي با فتوشاپ
۱۳۹۵-۰۹-۰۵

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

database-optimization-wordpress

پس از مدتی که سایتتان را مدیریت کردید متوجه افزایش رشد حجم ورپرس خواهید شد ، از آنجایی که شما برای اطمینان باید حداقل از دیتابیس بک آپ داشته باشید یا به هر صورت این حجم را مناسب نمیدانید باید به نحوی آن را بهینه کرد.

رونوشت ها ، مطالب حذف شده و نظر های حذف شده در دیتابیس باقی میمانند و حجم دیتابیس را چند برابر میکنند ، کافیست اینها را از دیتابیس پاک کنید تا حجم آن کاهش یابد.

برای اینکار میتوانید خیلی ساده از افزونه WP Clean Up استفاده کنید ، پس از نصب به از طریق تنظیمات وردپرس به تنطیمات افزونه مراجعه کنید تاجدول زیر را مشاهده کنید :

database-optimization-wordpress-1

هر کدام از سطر های این جدول قسمتی از دیتابیس را نشان میدهد که اطلاعات اضافی مثل مطالب حذف شده و … را شامل میشود ؛ در ستون count تعداد هر کدام را میتوانید مشاهده کنید و در ستون operate با زدن دکمه delete میتوانید این اطلاعات را از دیتابیس پاک کنید. در ادامه هر کدام از سطر ها را برایتان شرح میکنم :

Revision : ذخیره های خودکار از نوشته ها هستند.

Draft : مطالب پیش نویس که بهتر است این مورد را حذف نکنید.

Auto Draft : پیش نویس های خود کار هستند.

moderated comments : دیدگاه های در انتظار تایید که بهتر است حذفشون نکنید.

Spam Comments : دیدگاه های جفنگ هستند.

trash comments : دیدگاه هایی که حذف شده اند.

Orphan Postmeta و Orphan Commentmeta و Orphan Relationships : مربوط میشن به ردیف های خالی در جداول

Dashboard Transient Feed : فید های قیدیمی داشبورد

در پایان همین صفحه تنظیمات افزونه جدول دیگه ای موجوده که لیست و حجم جداول دیتابیستون را به نمایش میگذارد ، شما میتوانید حجم قبل و بعد از حذف اطلاعات اضافی جداول را مقایسه کنید.

 

Read more

برای حمایت از ما روی تبلیغات زیر کلیک کنید

به اشتراک بگذارید :
مدیر سایت
مدیر سایت
* تیم سایت ساز بروز مفتخر است در زمینه ی ساخت سایت ، وبلاگ و فروشگاه اینترنتی شما عزیزان را یاری رساند و نیز میتوانید در صورت نیاز با تیم ما در این زمینه مشاوره نیز داشته باشید. * سفارش اپلیکیشن اندروید متصل به سایتتان را از طریق (منوی مشکی بالا --> سایر امکانات --> دانلود اپلیکیشن اندروید سایت ساز بروز --> سفارش ساخت اپلیکیشن سایت خود) به ما بسپارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت ساز بروز